BIP fb
schronisko@schronisko.bielsko.biala.pl tel: 33 814 18 18
Podaruj 1 % podatku KRS 0000489584

Informacje

 

Informacja  dla mieszkańców miasta Bielska-Białej.

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej ul.Reksia 48, bardzo prosi wszystkich mieszkańców  naszego Miasta o każdą informację, na temat zwierząt dziko żyjących oraz bezdomnych, które uległy wypadkom drogowym  na terenie Miasta Bielska-Białej i wymagają pomocy lekarza weterynarii.

Wszystkie takie przypadki można zgłaszać całodobowo pod numery telefonów:

33 814 18 18

663 902 733

lub powiadomić Policję 997; Straż Miejską 986

Można też osobiście przekazać ranne zwierzę bezpośrednio do poniższego zakładu leczniczego dla zwierząt, gdzie zostanie mu udzielona bezpłatnie pomoc.

Przychodnia Weterynaryjna "Medvet Plus" Bielsko-Biała ul.Straconki 177

tel. 33 810 86 88

tel. 695 772 442

w godzinach:od poniedziałku do piątku od   8.00 do     21.00,

                                                       sobota od 9.00 do  17.00,

                                                    niedziela od 9.00 do  12.00,

 Nie pozwól by zwierzę cierpiało !!! Reaguj !!!

 WYKAZ LECZNIC WYKONUJĄCYCH ZABIEGI STERYLIZACJI I KASTRACJI KOTÓW WOLNO ŻYJĄCYCH

2.Lecznica Weterynaryjna Karpacka B-B ul.Karpacka 76 tel.338124855

4.Gabinet Weterynaryjny Cztery Łapy ul.Orzeszkowej 82 tel.334978434

5.Gabinet Weterynaryjny Janusz Kraus B-B ul.Jana Chrzciciela 5  tel.606750598

 

 

 

 

 
Statut i regulamin schroniska:

http://www.schronisko.bielsko.biala.pl/bip/67/
http://www.schronisko.bielsko.biala.pl/bip/69/

 

 
 

Za 1% wykonaliśmy:

 

 

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt bardzo dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy przekazali nam środki finansowe pochodzące z 1% podatku, otrzymane poprzez Stowarzyszenie na Rzecz Bezdomnych Zwierząt Reksio w roku 2018 (pochodzą z rozliczenia roku 2017).
1.Stowarzyszenie Reksio przekazało na konto schroniska 50.000 zł, dzięki temu do końca roku nie brakowało nam pieniędzy na leki oraz zabiegi medyczne konieczne dla naszych podopiecznych.
2.Stowarzyszenie Reksio kupiło dla schroniska karmę mięsną w ilości 7150 kg.
3.Stowarzyszenie Reksio wykonało na działce schroniska altanę o powierzchni 35 m2. Dzięki tej inwestycji wolontariusze, zabierając nasze pieski na spacery będą mogli się schronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo mamy miejsce do przeprowadzania pogadanek, prelekcji dla odwiedzających schronisko grup dzieci i młodzieży.

Kolejne środki pochodzące z 1 % pragniemy przeznaczać głównie na cele związane z budową lecznicy weterynaryjnej oraz jej wyposażeniem.

 

W ubiegłych latach: 

 

 

 

Wszystkim Państwu bardzo dziękujemy za środki finansowe pochodzące z 1% podatku, które otrzymaliśmy w roku 2017(pochodzą z rozliczenia roku 2016).
Kolejne nasze inwestycje to:
1.Wykonanie przeszklonej witryny drzwiowo-okiennej, która ma na celu oddzielenie kotów domowych od wolno żyjących.
2.Wykonanie dodatkowej woliery dla domowych kotów schroniskowych o powierzchni 80 m2.
3.Wykonanie 10 sztuk skrzynek służących do zbiórek darów dla schroniska organizowanych przez szkoły, przedszkola.
4.Zakup dla zwierząt schroniska karmy mięsnej w ilości 4300 kg.

 

 5.Wykonanie zestawu specjalnych urządzeń tworzących tor agility dla psów, który powstanie na działce schroniska na wiosnę 2018 roku.
Zachęcamy do kolejnych wpłat 1 % na rzecz schroniska poprzez nasze Stowarzyszenie Reksio.
Kolejne plany to poprawa warunków dla zwierząt leczonych w schronisku.
W tym celu należy przebudować niektóre nasze pawilony a od zebranej sumy zależy czy będzie to inwestycja jednorazowa czy wieloletnia.

 

Drodzy Darczyńcy!

Z przykrością informujemy, że w tym roku (2016) nasze schronisko nie może pozyskiwać od Państwa 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych za 2015 rok.

W 2015 roku w tym temacie  zmieniło się nasze prawo krajowe,które zakazuje otrzymywania 1 % podatku za pośrednictwem innego podmiotu a była nim do tej pory Fundacja Ekologiczna Arka.Bardzo dziękujemy Prezesowi Fundacji Arka Panu Wojciechowi Owczarzowi za wieloletnią pomoc w tym zakresie.

Nasze schronisko założyło własne Stowarzyszenie pod nazwą "STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT REKSIO" numer KRS 0000 48 95 84 i mimo,iż w dniu 27.01.2016r.otrzymaliśmy wreszcie status Organizacji Pożytku Publicznego to niestety również ze względu na ostatnią zmianę przepisów nie możemy w tym roku(za rok podatkowy 2015)otrzymywać 1% podatku.

Prosimy o wyrozumiałość, bardzo liczymy na Państwa wsparcie w roku 2017(tj.za rozliczenie podatku za 2016r.),oraz składamy ogromne podziękowania Wszystkim Tym,którzy wspierają nasze schronisko swoim 1%.


 


Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt bardzo dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy wsparli nas swoim 1% podatku dochodowego za rok 2014.
Otrzymane środki przeznaczyliśmy na: zakup nowych ocieplonych bud dla dużych psów, zakup blaszanego garażu służącego za magazyn, rozszerzyliśmy system monitoringu dla poprawy bezpieczeństwa oraz zakupiliśmy traktorek do odśnieżania lub koszenia trawy, który będzie wykorzystywany do pielęgnowania dodatkowego terenu (ponad pół hektara), który otrzymaliśmy od naszej Gminy aby schroniskowe pieski miały swoje miejsce do spacerów.

Bardzo prosimy o dalsze wsparcie, a kolejne środki chcielibyśmy przeznaczyć na zorganizowanie specjalnego toru agility na nowo pozyskanym terenie dla naszych piesków.

 

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt dziekuje wszystkim darczyńcom, którzy przekazali nam swój 1% podatku dochodowego za 2013r. Jak wcześniej zapowiadaliśmy tak też się stało i pozyskane od Państwa środki udało się nam przeznaczyć na wprowadzenie ogrzewania do wszystkich psich pawilonów. W każdym pomieszczeniu zostały zamontowane profesjonalne dwie kurtyny powietrza, które w momencie obniżenia temperatury w pomieszczeniu włączą się automatycznie aby utrzymywać stałą dodatnią temperaturę. Takich urządzeń zamontowaliśmy 38 sztuk oraz dodatkowo 6 urządzeń dołożyliśmy do naszego szpitalika.

W związku z tą inwestycją zima dla naszych podopiecznych nie jest już taka straszna, natomiast my zachęcamy i prosimy o dalsze wsparcie gdyż podczas mrozów nasze rachunki bardzo wzrosną. Kolejnym przedsięwzięciem jakie chcemy zrealizować to pozyskanie dodatkowego źródła energii odnawialnej aby koszty utrzymania naszego schroniska w miare możliwości zminimalizować.

 

Kolejny rok ogromnie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy przekazali nam swój 1% podatku dochodowego za rok 2012.
Za zebrane środki finansowe zakupiliśmy niezbędną komorę mroźniczą oraz kolejne kojce dla psów. Dodatkowe 16 stanowisk pozwoliło nam przenieść całą kwarantannę w jedno miejsce, gdzie obecnie takich pojedynczych boksów jest 30.Natomiast w wyniku tej zmiany otrzymane wolne miejsca możemy przeznaczyć na kolejne zwierzęta po zabiegach i w trakcie leczenia.
Dzięki temu nasze zwierzęta mają lepsze warunki do rekonwalescencji.

W roku 2013 nie doszło jednak do zakupu i montażu specjalnych misek, o których mówiliśmy ponieważ wystąpiły trudności na etapie projektowania. Istnieją jednak optymistyczne akcenty gdyż pojawiły się szanse na wprowadzenie ogrzewania do psich pawilonów i może się okazać, że inwestycja podgrzewanych misek będzie niepotrzebna.

W 2014 roku pragniemy przeznaczyć pozyskane od Państwa środki finansowe na inwestycję związaną z doprowadzaniem ogrzewania do psich pawilonów. Bardzo dziękujemy wszystkim za ofiarność i liczymy na dalsze wsparcie.