BIP fb
schronisko@schronisko.bielsko-biala.pl tel: 33 814 18 18

DO ADOPCJI SUCZKI


« powrót do listy

40/158/2022/S/NIKA

HISTORIA PSA

Nika została adoptowana jako mały szczeniak i po dwóch latach oddana z powrotem do schroniska z powodu przeprowadzki.


OPIS BEHAWIORALNY

Nika ma około dwóch lat. Jak na młodego owczarka przystało ma niespożyte pokłady energii. Zachowanie Niki wskazuje na to, że niewiele od niej wymagano i tym samym niewiele była w stanie się nauczyć. Nika potrzebuje przewodnika, który po pierwsze da jej poczucie bezpieczeństwa i konsekwentnie będzie stawiał jasne granice. Nika nie przejawia zachowań agresywnych w stosunku do ludzi. Nika potrafi dogadać się z innym psami, jednak poluje na małe zwierzęta. W Poprzednim domu wychowywała się dzieckiem, dlatego śmiało może być polecona do domu z dziećmi.


Świetnie odnajdzie się jako towarzysz dla osoby aktywnej i takiej, która będzie w stanie zainwestować czas w psie aktywności. Sama aktywność fizyczna nie jest wystarczająca, a by zaspokoić potrzeby psa i spożytkować drzemiący w nim nadmiar energii. Niezbędna jest w tym celu praca z psem wprowadzająca elementy węszenia, żucia, gryzienia. Trening umiejętności obfitujący w atrakcyjne nagrody - dobrze sprawdzi się mata węchowa, wszelkie zabawy węchowe, gryzaki i zabawki, które można nadziać jedzeniem.

rok urodzenia: 2019

waga: 25kg

płeć: suka


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo do sprawdzenia nowego domu.

 

40/158/2022/S/NIKA 40/158/2022/S/NIKA


« powrót do listy