BIP fb
schronisko@schronisko.bielsko-biala.pl tel: 33 814 18 18

DO ADOPCJI PIESKI


« powrót do listy

92/377/2022/P/BARI

HISTORIA PSA

Bari został oddany do schroniska po pogryzieniu. Jego poprzedni właściciele nie mieli warunków, aby się nim odpowiednio zająć i poświęcić czas. Pies przebywał w kojcu i po pewnym czasie zaczął wykazywać zachowania agresywne.


OPIS BEHAWIORALNY

Pies na samym początku pobytu w schronisku wykazywał zachowania agresywne, jednak ewidentnie był to efekt stresu. Aktualnie pies pozwala się do siebie zbliżyć, zapiąć na smycz i pogłaskać. Chętnie chodzi na spacery. Problemem jest jego żywiołowy charakter i wysoka reaktywność. Będzie wymagał konsekwentnego prowadzenia i stawiania jasnych granic. Bari jest psem dla doświadczonych i odpowiedzialnych opiekunów, którzy będą mogli poświęcić mu wiele uwagi i nadrobić stracone lata, kiedy w życiu psa nic się nie działo. Pies wymaga pracy od podstaw – skupiania uwagi na przewodniku, nauki podstawowych komend, chodzenia na luźnej smyczy, regularnych spacerów, aktywności fizycznej i umysłowej. Dobrym rozwiązaniem także będzie możliwość wprowadzenia względnie stałego harmonogramu dnia dającego psu poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.
 

rok urodzenia: 2018

waga: 30kg

płeć: samiec

Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo do sprawdzenia nowego domu.

92/377/2022/P/BARI 92/377/2022/P/BARI


« powrót do listy